Izabela Białecka urodziła się w 1985 r. w Zawierciu. Naukę śpiewu klasycznego rozpoczęła jeszcze w rodzinnym mieście, w 2003 r. w Miejskim Ośrodku Kultury u mgr. Leopolda Stawarza. W sześć lat później ukończyła
z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Benona Maliszewskiego. W tym samym roku zdobyła drugą nagrodę na II Międzyszkolnym Konkursie Wokalnym im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach.

W latach 2011-2016 studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina,
w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej. Studia ukończyła z wyróżnieniem, a egzamin dyplomowy zdała z oceną celującą 24/25. Podczas pobytu na Uniwersytecie angażowała się w wiele projektów: śpiewała partie solowe w spektaklach
Suor Angelica (Puccini), Opera w przekroju (Mozart), Operetka łatwa i trudna, Poranek chóralny (Mendelssohn-Bartholdy), Słyszę tę piosnkę z dziecięcych wspomnień... (Moniuszko), Bel canto amore mio (Verdi) oraz Opera, operetka, musicale... fajerwerki (Gershwin). Inscenizacja Suor Angelica Pucciniego była dużym sukcesem, spektakle trafiły m.in. na Operowe Forum Młodych, Scenę Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej i do Opery Novej w Bydgoszczy.

Doskonaląc swoje umiejętności, w 2014 r. Izabela Białecka wzięła udział w kursie mistrzowskim Maestry Evghenii Dundekovej oraz w warsztatach kompozytorskich Lowella Liebermanna, zwieńczonych koncertem z udziałem kompozytora.

W 2017 r. podczas XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie Izabela Białecka zaprezentowała Pieśni Feliksa Nowowiejskiego.

W 2018 r. koncertem pieśni powstańczych uświetniła 28. Bieg Powstania Warszawskiego, a śpiewem pieśni wojskowych i legionowych 30. Bieg Niepodległości.

Izabela Białecka ma także wyższe wykształcenie pedagogiczne, jest animatorem kultury: w 2009 r. ukończyła Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

© Izabela Białecka